Patarimai: žaislai 1-2 metų vaikams

 •  

  Patarimai: mediniai žaislai 1-2 metų vaikams 

  Neabejotinai pirmajam gimtadieniui populiariausia dovana yra supamas arkliukas. O jų mūsų parduotuvėje yra didžiausias pasirinkimas Lietuvoje! Medinį arkliuką lengviau prižiūrėti nei padengtą sintetiniu pluoštu, nesikaupia dulkės, įbrėžimus lengva "sutaisyti" pašveičiant švitriniu popieriumi, taip pat mediniai arkliukai yra estetiškai patrauklesni. Pasirinkimas yra visokiems skoniams bei kišenei. 

  Medinis vežimėlis-karutis savo populiarumu nenusileidžia supamiems arkliukams. Švenčiantiems metukų gimtadienį siūlome rinktis iš šių vežimėlių modelių. Jie tiks ir kaip stumdukas tik pradedančiam vaikščioti mažyliui (tokiu atveju rekomenduojama tvirčiau priveržti vežimo ratus, o į vidų įdėti keletą sunkesnių daiktų, pvz. knygų). 

   

  Pradėję vaikščioti mažyliai dievina stumiamus žaislus, nes einant juos galima matyti. Traukiami žaislai 1-2 m. vaikui nėra tinkami, nes vaikas suvokia tik tai, ką mato. 

  Žinoma, galite pasiūlyti vaikui ir kitų stumdomų žaislų, tik reiktų vengti sudėtingesnių konstrukcijų mašinų ar žaislų, turinčių daugiau detalių, nes vaikui iš jų naudos dar bus mažai, o tėveliai pavargs tvarkydami kambaryje besimėtančias žaislų detales. 

  Tas pats ir su lavinamaisiais žaislais – renkantis tokį žaislą reiktų atsižvelgti į vaiko raidos ypatumus. Vienas pirmesnių metinukui skirtų lavinamųjų žaislų yra žaidimas su kištukais, kuris tarnaus ilgai – iš pradžių vaikutis kaišios, vėliau mokysis skirti didelį nuo mažo, spalvas. Labai smagus yra kalimo žaidimas, nors, tiesa, skirtas šiek tiek vyresniems, bet gali pabandyti ir metinukas, tik, žinoma, su tėvelių priežiūra. Žaidimas skirtas lavinti vaiko smulkiąją motoriką. 

   

  Iš taip mėgiamų piramidžių vis tik antrojo gimtadienio nesulaukusiems vaikučiams rekomenduojame mažąją piramidę svogūnėlį arba maustynę sraigę, o link antrojo gimtadienio – ir žaidimą su ratukais, kuris atliks ne tik maustymo funkciją, bet vėliau bus galima žaisti ir kitokius žaidimus, pavyzdžiui, dėlioti pagal spalvas, pagelbės mokantis skaičiuoti, lyginti didelį su mažu ir t.t. 

  Pirmoji mažylio dėlionė galėtų būti su geometrinėmis figūromis. Šis žaidimas-dėlionė tinka bijantiems, kad vaikas neišmėtytų detalių. Prieš antrąjį gimtadienį vaikas galėtų išbandyti ir paprastą varstymo žaidimą, pavyzdžiui varstomą medį. Taip pat pirmaisiais metais tiktų ir šuniukas-skaitliukas, tik, žinoma, daugiau kaip stumdomas žaislas ar kaip pagalba mokantis skirti spalvas. Šis žaislas pravers ir ateityje, kai vaikas susidomės skaičiavimu ir matematiniais veiksmais. 

   

  Perkant metų vaikui žaislus svarbu jausti saiką ir neskubėti supirkti žaislų, tinkamų trimečiams. Viskam savas laikas! Vaikui nepatinka žaisti vienam, tad palaikykite jam kompaniją, tuomet ir vaiko susidėmėjimas žaislais išliks ilgesnis. 

  Parengė www.medinisarkliukas.lt