Žaislai kūdikiams

 •  

  Žaislai kūdikiams, tinkami vaikams iki metukų 

   

   

  1.

  Kūdikėliui, kuris čiulpia žinduką, galite padovanoti čiulptuko laikiklį. Jis netgi gali būti su vaiko vardu!

   

  2.

  Maždaug nuo 3 mėnesių vaikas pradeda sugriebti daiktus, tuomet Jam galite pasiūlyti lengvai į rankytę paimamų žaislų – barškučių. Rekomenduojame vaikams nedažytus žaislus, tokius kaip paršelis ar žuvytė, tačiau mėgstantys spalvas renkasi dažytus barškučius nekenksmigais dažais. Vaikams patinka muzikiniai žaisliukai, kurie skleidžia malonų garsą. Tačiau su garsiai grojančiais ir cypiančiais „lavinamaisiais“ žaislais persistengti nereikėtų – yra įrodyta, kad tokie žaislai kenkia įgimtai vaiko klausai. Pradėjus dygti dantukams galite duoti medinį kramtuką – medis, be to, kad yra natūrali medžiaga, dar ir puikiai malšina skausmą ar niežėjimą. 

   

  3.

  Pradėjusiam šliaužioti ar ropoti kūdikiui siūlytumėm padovanoti rankų darbo riedį, kuris ne tik maloniai barškės, bet ir skatins Jūsų mažylį judėti pirmyn. Kaip barškutis, riedis tinka jau didesniam, maždaug nuo pusės metų vaikučiui, kai rankytė pakankamai sutvirtėjus. Tokius žaislus mėgsta ne tik pirmų metų kūdykiai, bet ir dvimečiai ar trimečiai juos mielai riedinėja...

   

  4.

  Saugūs ir mediniai spalvingi arkliukai ar mašinytės. Mažasis ropotojas tokius žaislus jau mielai pastumdo, ypač jei dominuoja ryškios spalvos. Tiesa, tokio amžiaus vaikams daug spalvų nereikia. Daug spalvų blaško mažylio dėmesį, tad reiktų vengti perkrauto ryškių spalvų dominavimo vaiko kambaryje ar jo aplinkoje. 

  5.

  Link pirmojo gimtadienio galima dovanoti ir medines kaladėles. Šis žaislas nuostabus tuo, kad vaikai kaladėlėmis susidomi maždaug nuo 9 mėnesių ir žaidžia net iki 7-8 metų. Žinoma, nesitikėkite, kad metukų neturintis mažylis statys pilis ar bokštus, greičiau jį panaudos kaip muzikinį-ritminį žaislą daužant vieną kaladę į kitą. 

  6.

  Vienas pirmesnių lavinamųjų žaislų yra žaidimas su kištukais, rekomenduojamas vaikams nuo metukų, bet kiekvieno vaiko raida individuali, kitam gali prireikti ir anksčiau. 

  7.

  Tiems, kas ieško ne medinių, o alternatyvių žaislų iš natūralių medžiagų, neabejotinai rekomenduojame šildančius žaislus. Vieni viduje yra su grikių lukštais, kiti - su grūdais. Grūdai ilgiau išlaiko šilumą savyje, tačiau su grikių lukštais žaislai spalvingesni, labiau tinka kaip žaislas ar interjero detalė. Šilduką tinka dovanoti ir ką tik gimusiam mažyliui - bus puiki priemonė malšinanti pilvuko dieglius, o taip pat ir paaugsiam vaikui ar net suaugusiajam. Šildantis žaislas tinkamas ne tik pilvo diegliams gydyti, bet ir skaudant gerklei, nugarai, sąnariams ir t.t. 

  Neskubėkite supirkti žaislų, kurie nėra tinkami vaikui, geriau turėkite mažiau, bet vaiko raidą atitinkančių žaislų. Ir nereiktų stebėtis, kad tokio amžiaus vaikas nežaidžia vienas – jis žaislais dažniausiai domisi tol, kol jais domisi ir suaugęs. Jokiam vaikui nepatinka žaisti vienam, tad palaikykite jam kompaniją, tuomet ir vaiko susidėmėjimas žaislais išliks ilgesnis. 

  Parengė www.medinisarkliukas.lt .

   

   

   

  Visos teisės saugomos.